Artykuły

O firmieSzanowni Państwo,

mam ogromną przyjemność przybliżyć Państwu firmę, która powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w branży obrotu nieruchomościami. Praca w tym zawodzie dla Naszego zespołu jest pasją, a główny cel który nam przyświeca to zaspokojenie Państwa oczekiwań. Poznacie Państwo niczym nie skrępowaną jakość pracy i dokonacie transakcji w przyjaznej atmosferze.
Wychodząc naprzeciw dzisiejszym realiom mamy Państwu do zaproponowania kompleksową obsługę z zakresu wynajmu, zakupu, sprzedaży, ale również zamiany nieruchomości, doradztwa kredytowego, usług budowlano-remontowych oraz usług geodezyjnych. Szczególnie pragniemy zainteresować Państwa zamianą nieruchomości, co pozwoli obniżyć koszty nabycia wymarzonego lokum.
Dla wszystkich Państwa, którzy potrzebują bezpłatnej porady, konsultacji prawniczej z zakresu obrotu nieruchomościami mamy szczególne zaproszenie, wystarczy zarezerwować termin i spotkać się z Nami- zapraszamy, na pewno znajdziemy rozwiązanie, dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Wiemy również, że każda nieruchomość ma swojego nabywcę, istotą rzeczy jest umiejętność dotarcia do potencjalnego kontrahenta, wykorzystując znajomość rynku i kreatywność Naszego Zespołu znajdziemy nabywcę na Państwa nieruchomość.
Zapraszamy, wybór pozostawiamy Państwu

Grażyna Górniak
oraz zespół
Dobre Nieruchomości

Zarejestruj się na spotkanie.
Tel. 726 235 131 lub 52 329 16 68


Koniec ulgi budowlanej !Czy warto remontować i kupować materiały budowlane do końca 2013 roku? Takie pytanie zadała Pani Ania, nasza klientka. Zwrot podatku VAT za materiały budowlane, które zostały wykorzystane w czasie remontu mieszkania lub realizacji budowy domu odchodzi w zapomnienie a to za przyczyną przygotowanego projektu ustawy znoszący ten przywilej wraz z końcem 2013.

Pani Ania jako właściciel nieruchomości oraz inne osoby, które mogą wykazać się tytułem prawnym do lokalu(np.akt własności, umowa najmu, dzierżawy) od kilku lat korzystam z przysługującej mi ulgi podatkowej. Dzięki niej może starać się o zwrot podatku VAT za materiały budowlane wykorzystane podczas remontu mieszkania czy też budowy domu. Co w praktyce oznacza przygotowany projekt ustawy znoszący ten przywilej wraz z końcem 2013.-czy to, że inwestorzy powinni przyspieszyć z wszelkimi pracami remontowo-budowlanymi lub też dokonać zakupu niezbędnych materiałów do końca tego roku?

Tak, ponieważ ulgą podatkową objęte są materiały budowlane, które przed 1 maja 2004 roku, a więc przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, były obłożone 7% podatkiem VAT, a po tej dacie podatek ten wzrósł do poziomu 22%. Na podstawie - „Ustawa z 29 sierpnia 2005 roku o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym”. Listę materiałów objętych ulgą można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Transportu i Budownictwa www.transport.gov.pl.

Kto może odzyskać podatek Vat? Prawo do zwrotu podatku VAT na materiały budowlane przysługuje osobom fizycznym, które poniosły wydatki na remont, modernizację domu lub mieszkania, a także na przystosowanie pomieszczenia lub obiektu pełniącego wcześniej inne funkcje na cele mieszkalne. Warto pamiętać, że na wszystkie zakupione materiały należy mieć stosowną fakturę VAT. -Jak odzyskać podatek VAT? Aby starać się o zwrot podatku, należy złożyć wniosek w urzędzie skarbowym na wypełnionym druku VZM-1. Dodatkowo należy dołączyć wykaz faktur oraz ich kopie, podać wysokość poniesionych kosztów oraz obliczoną kwotę zwrotu. Niezbędny jest też tytuł prawny. Wypłacone przez urząd skarbowy pieniądze nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym.

Jakie kwoty można odzyskać? Możesz odzyskać ponad 15 tys. złotych w przypadku, kiedy prowadzą prace bez pozwolenia na budowę, czyli np. remontują mieszkanie i nawet 35 tys. złotych, kiedy budujesz dom lub rozbudowujesz obiekt z pozwoleniem na budowę.  Kiedy odzyskam nadpłacony podatek? Należy pamiętać, że o zwrot nadpłaconej kwoty podatku można ubiegać się w ciągu 5 lat od złożenia pierwszego wniosku. Jeżeli, że podatnik, w 2013 roku po raz pierwszy skorzysta z tego przywileju, będzie mógł aż do 2018 roku starać się o odzyskanie tej kwoty. Projekt ustawy zakłada bowiem, że o zwrot podatku VAT można występować wielokrotnie, jednak nie częściej niż raz w roku. Udanych zakupów.

Zespół Dobrych Nieruchomości Bydgoszcz Bydgoszcz, sierpień 2013